Kompostárna

Ceník produktů platný od 1. 7. 2024

Dnem 1. 7. 2024 vstupuje v platnost nový ceník produktů

 

Zemina tříděná do 2 cm- 500,- Kč/ t

Kompost zahradník- 600,- Kč/ m3

Substrát míchaný- 650,- Kč/ m3

Mulčovací kůra- 950,- Kč/ m3

Mulčovací štěpka- 950,- Kč/ m3

Jíl, kaolin- 400,- Kč/ t

Trávníkový substrát- 1 200,- Kč/ t
 

Současně pozbývají platnost veškeré letáky a slevové kupony vydané před 1. červencem 2024.


Kompostárenská účast na HOBBY 24 byla opět rekordní

Kompostárna Jarošovice se i letos zúčastnila výstavy HOBBY. A byla to účast více než úspěšná. Oslovili jsme nejvíc zákazníků v historii této akce. Ti se začali objevovat na našem provozu už v průběhu akce a jejich zájem o naše produkty pokračuje i nyní. Co si budeme nalhávat, nejvíc návštěvníků si k nám chodí pro tašku substrátu, kterou na výstavě dáváme zcela zdarma. A tady padaly rekordy. V průběhu 4 výstavních dní jste si přišli pro 10 600 tašek. Nejpernější den byla tradičně sobota. To jsme vyloženě nestíhali a museli do akce povolat i posily. Za jediný den bylo z našeho stánku odneseno 3 900 tašek. Moc Vám děkujeme. Doufáme, že budete s naším substrátem spokojeni a že si pro další přijedete k nám do Jarošovic. Jsme tu pro Vás po celý rok.

Kompostárenská účast na HOBBY 24 byla opět rekordníKompostárenská účast na HOBBY 24 byla opět rekordníKompostárenská účast na HOBBY 24 byla opět rekordníKompostárenská účast na HOBBY 24 byla opět rekordníKompostárenská účast na HOBBY 24 byla opět rekordníKompostárenská účast na HOBBY 24 byla opět rekordníKompostárenská účast na HOBBY 24 byla opět rekordníKompostárenská účast na HOBBY 24 byla opět rekordníKompostárenská účast na HOBBY 24 byla opět rekordníKompostárenská účast na HOBBY 24 byla opět rekordníKompostárenská účast na HOBBY 24 byla opět rekordní


I letos nás potkáte na HOBBY

Ani letošní tradiční výstava pro kutily a zahrádkáře HOBBY 2024 se neobejde bez účasti Kompostárny Jarošovice. Stalo se již pravidlem, že jsme součástí doprovodného programu celé akce. Abyste nás nemuseli složitě hledat, budeme opět na "svém" místě, tedy nedaleko od hlavní brány, v sektoru 102.

Poradíme Vám se založením kvalitního kompostu v domácích podmínkách- co do zakládky patří a co ne. Majitelům restaurací a výroben lahůdek vysvětlíme, jak podle platné legislativy naložit s gastroodpadem.

Těšíme se i na Vaše děti. Opět si zaloví půdní živočichy nebo vymalují obrázek a dostanou sladkou odměnu. Možná přijde i Krteček.

A co taška substrátu ZADARMO? ANO BUDE!! Očekáváme, že celé výstaviště bude zaplaveno taškami s tulipánovým motivem.

Takže, přijďte si i letos pro tašku substrátu zdarma. HOBBY 2024 se koná od 9. do 12. 5. 2024 na Výstavišti České Budějovice.

 


Po roce opět v Táboře na Dnu Země

Dobré věci a dobré události se nemají měnit. Po roce se s Vámi rádi uvidíme na táborském Dnu Země. Tak jako pokaždé, budete z naší expozice o kompostování a třídění odpadu odcházet s taškou kvalitního substrátu, kterou Vám rádi věnujeme zcela zdarma. Těšíme se na Vás dopoledne v pondělí 22. dubna na náměstí TGM.

 


Patříme mezi nejlépe hodnocená místa na Mapy.cz

Děkujeme všem, kteří u nás nakupují a poté neváhají ztrácet čas, aby nás ohodnotili na dotazníku spokojenosti na portálu Mapy.cz. Díky Vám dosáhla Kompostárna Jarošovice na významné ocenění Odznak kvality, průměr 4,9 hvězdiček a hodnocení Fantastické místo. 

#pomahatjefantasticke 

 


Sezona kompostu je tady

FOTO: Autor Tadeáš Bednarz, CC-BY-SA 4.0 -      https://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:Jaro%C5%A1ovice_(T%C3%BDn_nad_Vltavou),_kompost%C3%A1rna_(2021)-10_(cropped).jpg 

Od 1. března u nás začíná kompostářská sezona. S ní je spojena i rozšířená pracovní doba na našem provozu v Jarošovicích. Od pondělí do čtvrtka máme otevřeno tak, jako po celý rok, tedy do 15.30. V pátek Vás ale až do konce června obsloužíme do 16.30. V této době si pro komposty, substráty a další produkty můžete přijet i každou sobotu. Otevřeno je od 10 do 11 hodin. Vaše zahrádky čekají na kvalitní kompost z Jarošovic a my čekáme na Vás!!


Krásné Vánoce a úspěšný nový rok 2024

Děkujeme všem, kteří v letošním roce využili našich služeb.

Našim zákazníkům, obchodním parnerům, přátelům, známým, ale i těm, kteří na tyto stránky zavítali ze zvědavosti nebo omylem, přejeme krásné Vánoce a úspěšný rok 2024.

Pevné zdraví!

 


Kompostárna Jarošovice dodala své produkty na stavbu památníku v Letech u Písku

Je nám ctí, že jsme mohli prostřednictvím firmy Šíp- zahradní architektura a služby s.r.o. dodat náš kompost pro zahradnické, krajinné a terenní úpravy při stavbě Památníku holokaustu Romů a Sintů v Čechách, který se staví v Letech u Písku. Toto muzeum, které budu vystaveno na místě bývalého koncetračního tábora, připomene památku romských obětí holokaustu.


Ceník produktů platný od 1. 8. 2023

S platností od 1. 8. 2023 vstupuje v platnost nový ceník. Mění se pouze cena prodeje mulčovací kůry. Ostatní ceny zůstávají beze změny.

 

Zemina tříděná do 2 cm- 400,- Kč/ t

Kompost zahradník- 500,- Kč/ m3

Substrát míchaný- 550,- Kč/ m3

Mulčovací kůra- 890,- Kč/ m3

Mulčovací štěpka- 890,- Kč/ m3

Jíl, kaolin- 300,- Kč/ t

Trávníkový substrát- 1 100,- Kč/ t


Expozici Kompostárny Jarošovice na HOBBY 2023 navštívily tisícovky návštěvníků

Ani letos jsme nemohli chybět na českobudějovickém Výstavišti při veletrhu HOBBY 2023. Naše účast byla opět více než úspěšná. Naučný program o půdě, kompostování a třídění odpadu nalákal tisíce návštěvníků. Někteří k nám zavítali poprvé, jiní se objevují pravidelně. Radost nám udělali ti, kteří již mají zkušenosti s našimi produkty nebo službami a přišli nám o tom říct, nebo nám dokonce poděkovat. Téměř každý, kdo se u nás objevil, si odnášel tašku substrátu z naší produkce. Těch jsme nakonec rozdali 8 250 ks. Není to sice víc, jak v minulém roce, ale vzhledem k tomu, že byla výstava tentokrát jen čtyřdenní, lze toto číslo považovat opět za rekordní. Doufáme, že jsme potěšili i dětské návštěvníky. Měli jsme pro ně připravený moc pěkný program. 

Za spolupráci děkujeme tradičnímu partnerovi Biologickému centru AV ČR, Výstavišti České Budějovice, našim zaměstnancům i brigádníkům. Nashledanou na kompostárně v Jarošovicích.


Uvidíme se na HOBBY 2023

Ani letos nebudeme chybět na jarní výstavě pro zahrádkáře a domácí kutily HOBBY, která se uskuteční od 11. do 14. 5. 2023 na českobudějovickém výstavišti.

Poradíme Vám se založením kvalitního kompostu v domácích podmínkách- co do zakládky patří a co ne. Majitelům restaurací a výroben lahůdek vysvětlíme, jak podle platné legislativy naložit s gastroodpadem.

Uvítáme i dětské návštěvníky. Tak jako pokaždé si zaloví půdní živočichy nebo vymalují obrázek s krtečkem. Pokud budou mít zájem, odnesou si od nás květináček se svou první zasazenou rostlinkou. Na odchodnou dostanou sladkou odměnu.

Naším spoluvystavovatelem bude již tradičně Biologické centrum AV ČR. Ústav půdní biologie upozorní na klíčovou roli zdravé půdy pro lidstvo. Chybět nebude ani jejich velkoformátová výstava Bez půdy to nepůjde. Představí také dva zcela nové přípravky na ochranu a podporu růstu rostlin, které vyvinuli českobudějovičtí vědci.

Pro letošní ročník jsme připravili zcela novou expozici. V premiéře uvidíte velký výstavní stan i jeho vybavení.

Většina z Vás k nám ale zavítá pro tadiční tašku substrátu zdarma. Rozdávat je budeme i tentokrát. V minulých letech se u nás stály fronty a tašky s květinovým motivem potom zaplavily celé výstaviště.

Těšíme se na Vaši návštěvu. Najdete nás tam, co v minulých letech- nedaleko hlavní brány v sektoru 102.

 


Den Země 2023 propršel, přesto nezbyla ani taška substrátu

I přes nepřízeň počasí jsme nemohli chybět na táborském Dnu Země 2023. Když jsme dorazili na místo, mile nás překvapilo, že na nás již netrpělivě čekalo několik návštěvníků. Ti si jako každý rok odnášeli tašku našeho substrátu zdarma. Někteří chodí pravidelně každý rok. Holt máme kvalitní produkty smiley . I proto jsme na konci akce mohli hlásit, že nám zase nezbyla ani špetka.

 

Den Země 2023 propršel, přesto nezbyla ani taška substrátuDen Země 2023 propršel, přesto nezbyla ani taška substrátuDen Země 2023 propršel, přesto nezbyla ani taška substrátu


Den Země 2023 v Táboře opět s naší účastí

Ve středu 19.dubna 2023 se v Táboře uskuteční již tradiční Den Země. Pravidelně se ho účastní i Kompostárna Jarošovice. Chybět nebudeme ani letos. Tak jako každý rok, i tentokráte si z návštěvy naší expozice odnesete malý dárek- tašku substrátu zdarma. Jedna změna nás ale čeká. Úplně poprvé představíme náš nový výstavní stánek, který máme nachystán na výstavu HOBBY 2023. Protože nám ale stan od výrobce dorazil s předstihem, vezmeme ho do Tábora, kde bude mít svou předpremiéru. Přijďte za námi na Den Země 2023- rádi Vás uvidíme.


V březnu začíná sezónní prodejní doba

Sezóna už klepe na dveře. Po celé jarní období u nás nakoupíte každý pátek až do 16.30. A pozor!! Otevřeno máme i v sobotu. Obsloužíme Vás mezi 10.00 a 11.00 hodinou. Přijeďte do Jarošovic, jsme tu pro Vás. Sezónní prodejní doba platí do konce června.


Nový ceník prodeje produktů

Od 3. 1 2023 platí nový ceník prodeje našich produktů. Mírně se zvedá cena za prodej mulčovací kůry, mulčovací štěpky a kaolinu. Dobrou zprávou je, že ceny ostatních produktů zůstávají nezměněny.

 

Zemina tříděná do 2 cm- 400,- Kč/ t

Kompost zahradník- 500,- Kč/ m3

Kompost farmář- 450,- Kč/m3

Substrát míchaný- 550,- Kč/m3

Mulčovací kůra- 790,-Kč/ m3

Mulčovací štěpka- 890,- Kč/ m3

Jíl, kaolin- 300,- Kč/ t

Trávníkový substrát- 1 100,- Kč/ t

 


Krásné Vánoce a šťastný rok 2023

Přejeme Vám krásné a požehnané Vánoce. V novém roce vše dobré, zejména pevné zdraví.

Děkujeme Vám za přízeň. Budeme tu pro Vás i v roce 2023.

Teď si odpočiňte a užijte nadcházející svátky. Vaše Kompostárna Jarošovice.

 


Tráva a větve do Jarošovic

TEJŇÁCI, víte o tom, že trávu a větve můžete BEZPLATNĚ uložit na KOMPOSTÁRNĚ V JAROŠOVICÍCH? Jediné, co po Vás budeme požadovat, je občanský průkaz, který předložíte, abychom mohli návoz zaevidovat. Odpad se předává přímo na kompostárně po celý rok v provozní době. TĚŠÍME SE NA VÁS

Nabídka platí pro fyzické osoby- obyvatele Týna nad Vltavou, Hněvkovic, Kolodějí, Netěchovic, Nuzic, Předčic, Vescí a Břehů. Ostatní občané a podnikatelé odevzdání odpadů hradí dle platného ceníku kompostárny.

Tráva a větve do Jarošovic

 


Kompostárna Jarošovice se představila na výstavě HOBBY 2022

Po dvouleté covidové pauze se Kompostárna Jarošovice opět zúčastnila výstavy HOBBY na českobudějovickém Výstavišti. Tak jako vždy jsme pro návštěvníky této akce připravili naučný program o půdě, třídění odpadu a kompostování. V prvních dnech akce nám s ním pomáhal i náš dlouholetý partner- Biologické centrum AV ČR, ústav půdní biologie. Na své si přišli i dětští zákazníci. Mohli si u nás zalovit půdní živočichy, pomoci najít krtečkovi jeho domeček, nebo si tuto oblíbenou postavičku vymalovat. Největší úspěch ale mělo, tak  jako v předchozích letech, rozdávání substrátu. Každý návštěvník si mohl odnést tašku tohoto kvalitního produktu a zasadit si třeba rostlinku, kterou si na výstavě zakoupil. Zájem byl opět veliký. V sobotu jsme dokonce rozdali nejvíce tašek za 1 den v historii našich účastí- 3 400 ks. Když jsme po skončení HOBBY udělali celkový součet, vyšlo nám, že jste si odnesli 8 900 igelitek substrátu. Zdá se to neuvěřitelné, ale je to naprosto stejně, jako při naší poslední rekordní účasti v roce 2019. Z výstavy máme velmi dobrý pocit. Je příjemné poslouchat chválu na naše výrobky i služby. Potěšilo nás i zjištění, že povědomí o naší kompostárně rok od roku roste.

Děkujeme, že jste nás navštívili. Děkujeme všem našim zákazníkům, včetně těch budoucích. Děkujeme Výstavišti České Budějovice. Bez jejich pomoci a jejich brigádníků bychom se neobešli. Děkujeme Biologickému centru AV ČR za spolupráci.


Kompostárna bude na HOBBY 2022 zase rozdávat substrát

29. ročníku výstavy Hobby na českobudějovickém Výstavišti se opět zúčastní i naše kompostárna. Ve dnech 11. - 15. května 2022 nás najdete nedaleko hlavní brány (vchod z Husovy ulice) po pravé straně, v sektoru 103, tedy tam, což je plocha, která sousedí s místem, kde jsme byli v předchozích letech.

Expozici jsme připravili společně s Biologickým centrem AV ČR. To přiveze na první den akce i svou mobilní laboratoř. 

Návštěvníkům rádi poradíme, jak v domácích podmínkách naložit s biologicky rozložitelným odpadem, jak z něj případně vyrobit kvalitní kompost. Pro majitele kuchyní, restaurací a výroben lahůdek máme řešení, pokud neví, co si počít s gastroodpadem. Rádi u nás přivítáme i děti. Připraveno bude lovení půdních živočichů nebo omalovánka s krtečkem. Všichni malí návštěvníci dostanou drobnou odměnu.

S prázdnou neodejdou ani dospělí. TAŠKA SUBSTRÁTU ZDARMA BUDE OPĚT PŘIPRAVENA PRO KAŽDÉHO ZÁJEMCE !! V předchozích letech naše tašky zaplavily areál celého Výstaviště, rozdaly jsme jich až 8 000 ks. Co letos? 

 


Kompostárna Jarošovice na táborském Dni Země 2022

Všechno o kompostování jste se mohli dozvědět na táborském Dni Země, který se konal ve čtvrtek 28.dubna 2022 na Náměstí T. G. Masaryka. Kompostárna Jarošovice byla jednou ze společností, které se na této tradiční akci podílely. Stalo se již tradicí, že si zájemci z řady návštěvníků odnášeli tašku substrátu z naší produkce. Potěšilo nás, že některé tváře jsme již poznávali. Pro jarošovický substrát si chodí pravidelně každý rok. A to nás těší!!

 


Den Země 2022 s Kompostárnou Jarošovice

Po dvouleté covidové přestávce se Kompostárna Jarošovice opět představí na Dni Země v Táboře. Přijďte za námi dne 28. dubna 2022 na Náměstí T. G. Masyryka, rádi Vám poskytneme informace o kompostování a třídění bioodpadu. Jako vždy na této akci si budete moci odnést tašku kvalitního substrátu z naší výroby. Každý návštěvník také dostane kupón s 10% slevou na nákup našich produktů.


Substrát a mulčovací kůra nyní i v uzavřených obalech

Rádi plníme Vaše přání. Pro velký zájem nakoupíte naše dva nejprodávanější produkty, SUBSTRÁT MÍCHANÝ a MULČOVACÍ KŮRU, i v uzavřených obalech. Substrát je zabalen do 18-litrového pytle a prodáváme ho za 38,- Kč, 50-litrová kůra stojí 65,- Kč. 

 

Substrát a mulčovací kůra nyní i v uzavřených obalech


SLEVA 10% NA SUBSTRÁT, KOMPOST, ZEMINU, KŮRU I ŠTĚPKU

Jaké by to bylo kompostárenské jaro bez oblíbené slevové akce na všechny naše produkty. 10% slevu na substrát, kompost, zeminu, mulčovací kůru i mulčovací štěpku dostanete i letos. Má to jedinou podmínku. Při nákupu zároveň s penězi odevzdejte kupon z našeho slevového letáku. Pro rok 2022 má kupon modrou barvu. Leták by se všem obyvatelům Týnska, Bechyňska, Vodňanska, Hlubocka i okolí Veselí nad Lužnicí měl v těchto dnech objevit v poštovní schránce. Pokud se tak nestalo, jsou tu i další možnosti. Můžete si ho stáhnout zde na našich webových stránkách (jpg, pdf) nebo na Facebooku. Poslední možností je, dojet si pro slevový leták na provoz do Jarošovic, kde Vám ho rádi věnujeme. Všechny výrobky nakoupíte přímo na kompostárně, nebo si je můžete objednat a my Vám je dovezeme naší dopravou. 10% SLEVA JE TU ZAS. Těšíme se na Vás !!

 

SLEVA 10% NA SUBSTRÁT, KOMPOST, ZEMINU, KŮRU I ŠTĚPKUSLEVA 10% NA SUBSTRÁT, KOMPOST, ZEMINU, KŮRU I ŠTĚPKU

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
skm-c25822032112521.pdf 185.4 Kb

V sezoně u nás nakoupíte i v sobotu

Od 1.března platí sezonní provozní doba s prodlouženým pátečním a sobotním prodejem. Až do konce června máme v pátek otevřeno do 16.30, v sobotu potom od 10.00 do 11.00. Nastal čas pro Vaše zahrádky, těšíme se na Vás.


Nové ceny produktů z Kompostárny Jarošovice

S platností od 1. 1. 2022 vstupuje v platnost nový ceník u prodeje našich výrobků:

 

Zemina tříděná do 2 cm- 400 Kč /t

Kompost zahradník- 500 Kč /m3

Kompost farmář- 450 Kč /m3

Substrát míchaný- 550 Kč /m3

Mulčovací kůra- 690 Kč /m3

Mulčovací štěpka- 790 Kč /m3

Jíl, kaolín- 200 Kč /t

Trávníkový substrát- 1 100 Kč /t


Požehnané Vánoce a krásný nový rok- PF 2022

Přejeme Vám krásné a požehnané Vánoce. Ať Vás v roce 2022 nepotká nic zlého, jste zdrávi a spokojeni. Hodně štěstí.

Děkujeme za přízeň v letošním roce.

Kompostárna Jarošovice s.r.o.


Kompostárna Jarošovice na Země živitelce 2021

Přijďte nás navštívit na mezinárodní agrosalon Země živitelka 2021, který se koná na českobudějovickém Výstavišti od 26. do 31. 8. 2021. Najdete nás na ploše 216, nedaleko od pavilonu H.

Vysvětlíme Vám například, jak naložit s bioodpadem nebo co patří do hnědých popelnic. Ukážeme, jak u nás připravujeme kvalitní kompost a poradíme s jeho výrobou i Vám. Nemáte na to čas nebo možnosti? Představíme Vám naše produkty a rovnou si je budete moci i objednat. Pro některé majitele restaurací a výroben lahůdek je velkým problémem, jak naložit s gastroodpadem. I pro ně máme řešení.

Děti si u nás zatím budou moci za malou sladkou odměnu ulovit půdní živočichy. 

Program jsme již tradičně připravili ve spolupráci s Biologickým centrem AV ČR. Přijďte na naši EXPOZICI O PŮDĚ. 

 


10% SLEVA NA VŠECHNY NAŠE PRODUKTY

Slevová akce se vrací. Tak jako každý rok, i letos nakoupíte po celé jaro naše produkty (substrát, kompost, zeminu, mulčovací kůru a mulčovací štěpku) s 10% slevou. Má to jedinou podmínku. Při placení odevzdáte současně s penězi i kupon z našeho slevového letáku. Řadě z Vás dorazí tento leták do poštovních schránek, ostatní si ho můžou vytisknout zde na webových stránkách (jpg nebo pdf) nebo na Facebooku (Kompostárna Jarošovice). Je také možné vyžádat si ho u nás na kompostárně. Pro produkty si přijeďte na kompostárnu do Jarošovic nebo Vám je přivezeme naší dopravou (na dopravu se sleva nevztahuje). Těšíme se na Váš nákup, za který předem děkujeme.

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
letak-akce-2021.pdf 568.4 Kb

Jedeme dál, MÁME OTEVŘENO!!!

Od 1. 3. 2021 vstoupila v platnost opět zpřísněná nařízení, která omezují oblast maloobchodu a služeb. Současně vláda udělila na činnost některých provozů výjimku. Tyto služby se mohou nadále poskytovat a provozovny můžou mít otevřeno. To je i případ kompostáren. Znamená to, že MÁME OTEVŘENO. I nadále si k nám můžete přijet pro substrát, kompost, zeminu, štěpku nebo mulčovací kůru. Produkty Vám také rádi přivezeme naší dopravou. Omezen není ani příjem odpadů. Pracovní doba naší kompostárny je nezměněna!! Těšíme se na Vás.

 

Jedeme dál, MÁME OTEVŘENO!!!Jedeme dál, MÁME OTEVŘENO!!!Jedeme dál, MÁME OTEVŘENO!!!


Krásné Vánoce a hodně zdraví v roce 2021

Přejeme Vám krásné a pohodové Vánoce. I v této nelehké době si vychutnejte jejich kouzlo a atmosféru. Do nového roku potom hodně zdraví, štěstí, pracovní i osobní úspěchy. Těšíme se na Vás v roce 2021.


MÁME OTEVŘENO !! Uzavření maloobchodů se na kompostárny nevztahuje

I v době podzimního lockdownu můžete přijet na naši kompostárnu s vybranými druhy odpadu nebo na nákup. Veškeré naše produkty máme skladem, větší množství Vám rádi přivezeme na místo určení. 

Jsme tu stále pro Vás! Těšíme se na Vaši návštěvu.


Služby obcím- třídění zeminy v Dubičném

Naším partnerem je již několik let i obec Dubičné u Českých Budějovic. Pravidelně jim pomáháme s likvidací bioodpadu. V září 2020 se naše spolupráce rozšířila i o službu prosévání bubnovým sítem Doppstadt SM 518. V Dubičném se buduje víceúčelové sportovní hřiště a my jim rádi pomohli s tříděním zeminy určené pro jeho výstavbu.

 

 


Kompost z Kompostárny Jarošovice vyhověl v testech ÚKZUZ

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský provedl kontrolu plnění podmínek certifikace při výrobě našeho kompostu. Kompost z Jarošovic při těchto zkouškách zcela vyhověl !! V odebraných vzorcích nebylo zjištěno nadměrné množství škodlivých látek ani žádná semena plevelů. Kompost, ale i další produkty z něj vyráběné, můžete zakoupit na naší kompostárně.

 


AKCE 2020- SLEVA 10%

Slibovaná akce, ve které nabízíme 10 % slevu všem našim zákazníkům je tady. Od 25. 3. bude po celé jaro poskytnuta výše zmíněná sleva všem zákazníkům, kteří při nákupu předloží žlutý slevový kupon z nabídkového letáku.

Na to, že i letos dorazí tento leták do Vašich poštovních schránek, budete čekat zatím marně. V době nouzového stavu Česká pošta tuto roznáškovou službu neprovádí.

Vytiskněte si tedy leták zde nebo na našem Facebooku (jpg, pdf) a nakupte SUBSTRÁT, KOMPOST, ZEMINU, MULČOVACÍ KŮRU nebo ŠTĚPKU S 10% SLEVOU (sleva se nevztahuje na dopravu). Těšíme se na Váš nákup a děkujeme. 

AKCE 2020- SLEVA 10%

(nahoře leták v jpg, dole v pdf)

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
skm-c25820032413380.pdf 252.6 Kb

Nouzový stav mění program Kompostárny Jarošovice

Z důvodu světové pandemie způsobené nemocí COVID-19 je i Kompostárna Jarošovice nucena změnit a upravit svůj jarní program a zavedené zvyklosti.

V těchto dnech byli obyvatelé širokého okolí Týna nad Vltavou navyklí, že se v jejich poštovních schránkách objevil nabídkový leták s oblíbeným slevovým kuponem. Protože Česká pošta pozastavila letákovou roznášku, tuto akci minimálně odkládáme. O jarní slevu ale nepřijdete. Již zítra se tento leták objeví na Facebooku i zde na webových stránkách. Pookud si ho vytisknete, slevu budete moci uplatnit.

Nouzový stav ruší i akce, kterých se naše firma pravidelně účastnila se svým Kompostobraním. Táborský Den země je zrušen bez náhrady, neuskuteční se ani HOBBY na českobudějovickém Výstavišti. O program, který tam připravujeme společně s Biologickým centrem AV ČR, doufejme, nepřijdete. Ve hře je naše účast na srpnové Země živitelce, nebo podzimním HOBBY. Věříme, že okolnosti budou v té době již příznivé a náš život se vrátí do normálu.

 


Provoz kompostárny v době nouzového stavu nepřerušen

Prožíváme nelehkou dobu. Ale i v tuto chvíli se potřebujete postarat o Vaše zahrádky. Kompostárna Jarošovice svůj provoz nepřerušila. Proto Vám rádi přivezeme substrát, kompost, zeminu, mulčovací kůru nebo štěpku. Objednávejte na telefonu 777 775 155.

 

Držme si palce, bude líp !!


Krásné Vánoce a vše nejlepší do roku 2020

Krásné a poklidné Vánoce, v novém roce hodně zdraví, štěstí, pracovní i osobní úspěchy Vám přeje kolektiv KOMPOSTÁRNY JAROŠOVICE

 


Týnské kompostobraní 2019

Podzimní kompostobraní jsme uspořádali s pomocí města Týn nad Vltavou, Biologického centra AV ČR a firem Rumpold s.r.o. a EKO- KOM a.s. na náměstí Míru v Týně nad Vltavou. Akci navštívily všechny místní školy, včetně benjamínků z mateřinky. Dozvěděly se jak vzniká a k čemu slouží kompost, z čeho se skládá půda a kdo v ní bydlí i proč je důležité a správné třídit odpady. Poučeni ale odcházeli i dospělí. Ti si již tradičně odnášeli tašku substrátu z naší produkce. Mnozí z nich se pak vrací k nám na kompostárnu a stávají se našimi zákazníky. My jsme za to rádi a děkujeme jim.


Kompostobraní se vrací do svého domovského města

Kompostobraní se na počátku letošního podzimu uskuteční po dvouleté odmlce opět na domácí scéně, tedy ve městě Týn nad Vltavou. V této tradiční a oblíbené zábavně-naučné show o půdě a odpadech si přijdou na své malí i dospělí návštěvníci. Poznají například jak vzniká kvalitní kompost, pod mikroskopem si prohlédnou půdní živočichy a zdokonalí se ve třídění odpadu. Nikdo navíc neodejde s prázdnou. Děti si odnesou drobný dáreček, odrostlejší potom tašku kvalitního substrátu zdarma. Akci pořádá Kompostárna Jarošovice s.r.o. ve spolupráci s Biologickým centrem AV ČR, Rumpoldem s.r.o., společností EKO- KOM a.s. a městem Týn nad Vltavou.

Těšíme se na Vás ve středu 11. září 2019 od 9.00 na náměstí Míru v Týně nad Vltavou.


Nový nakladač CASE 821 G nám ulehčuje práci

Nezahálíme, jsme stále lepší, modernější a rychlejší. Jen za posledních 18 měsíců na naší kompostárně přibyla nová silniční váha RODAN, kontejnerový nosič VOLVO a teď i supermoderní nakladač CASE 821 G. Přijeďte si k nám zakoupit některý z našich produktů, budete překvapeni, jak rychle Vás novou čtyřkubíkovou lžící naložíme.


Do expozice Kompostárny Jarošovice na HOBBY 2019 zavítal rekordní počet návštěvníků

I letos se Kompostárna Jarošovice zúčastnila výstavy HOBBY 2019 na českobudějovickém Výstavišti. Společně s Biologickým centrem AV ČR jsme návštěvníkům expozice vysvětlili, jak nejlépe naložit s bioodpadem, jak si doma vyrobit kvalitní kompost nebo co mají dělat restaurace a výrobny lahůdek s odpadem z výroby nebo zbytky. Zájemci mohli navštívit mobilní laboratoř Biologického centra a zde si prohlédnout krásu mikroskopických hub, řas a sinic.

Představili jsme všechny produkty, které je u nás možno zakoupit, nebo které na požádání přivezeme na místo určení (komposty, substráty, zeminu, mulčovací kůru a štěpku).

Nenudily se u nás ani děti. Každý dětský návštěvník si mohl zalovit půdní živočichy nebo vyrobit jejich plastovou figurku. A neodešel s prázdnou. Balonky s našim logem tak byly vidět po celém areálu Výstaviště.

Co ale mělo, stejně jako loni, největší úspěch, byla taška kvalitního substrátu z naší produkce, kterou si mohl každý zdarma odnést. Mysleli jsme si, že loňských 5 250 rozdaných kusů půjde překonat jen velmi těžko. Mýlili jsme se! Na tašky chvílemi opět stály dlouhé fronty. Nakonec jsme se zastavili na 8 900 kusech. Doufáme, že Vám v substrátu z Kompostárny Jarošovice vyroste vše, co do něj zasadíte.

 


I z letošního HOBBY si odnesete tašku substrátu z Kompostárny Jarošovice

 

I v letošním roce nás budete moci navštívit na českobudějovickém Výstavišti při výstavě HOBBY 2019. Veletrh se koná od středy 8. května 2019 do neděle 12. května 2019. Najdete nás tam co loni, tedy nedaleko od hlavní brány (vchod z Husovy ulice), po pravé straně na stanovišti 102.

Expozici jsme opět připravili vespolupráci s Biologickým centrem AV ČR, nově ale i s firmou EKO-PF. Návštěvníkům vysvětlíme, jak nejlépe naložit s bioodpadem, kam patří použitý stolní olej a tuk, co mají restaurace a výrobny lahůdek dělat s gastroodpadem, ale i jak si doma udělat kvalitní kompost. Dozvíte se u nás mnoho zajímavostí o půdě a půdních živočiších. Pod binolupou si prohlédnete krásu mikroskopických hub, řas a sinic. Každé dítě si pak bude moci tyto živočichy ulovit, případně si vytvořit jejich plastovou figurku.

A to nejlepší nakonec. Od nás s prázdnou neodejdete ani letos.Každý zájemce si odnese  TAŠKU KALITNÍHO SUBSTRÁTU ZCELA ZDARMA. Zájem o něj byl v minulém roce nevídaný. Celkem jsme rozdali víc než 5 000 tašek.


I mulčovací štěpku nakoupíte po celé jaro se slevou

V právě probíhající slevové akci můžete na naší kompostárně zakoupit i mulčovací štěpku.

Mulčovací štěpka je prvotřídní vysoce dekorativní produkt, který zajišťuje ideální mikroklima pro kořenový systém rostlin a snižuje erozi půdy. Zamezuje prorůstání plevele a šetří Váš čas při údržbě ploch mezi rostlinami. Má až dvojnásobnou dobu rozpadu než mulčovací kůra.

Štěpku Vám i rádi přivezeme naší dopravou.


Kompostobraní, Den Země- Tábor 2019

Zdravé město Tábor, Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola Tábor uspořádaly ve středu 17. dubna 2019 na náměstí T. G. Masaryka v Táboře tradiční Den Země, kterého se účastnila i Kompostárna Jarošovice. O substrát, který se při těchto akcích rozdává, byl opět velký zájem. Kompostobraní a jarošovický substrát mají mezi jihočeskou veřejností již své jméno. Od časného rána, ještě před začátkem akce, se chodili táborští občané informovat, jestli si i tentokrát budou moci odnést svou naplněnou tašku. A my je nezklamali. Tedy alespoň ty, kteří stačili dorazit do 14. hodiny. Poté byla celá hromada rozdána. Pokud se na Vás nedostalo, budete mít další příležitost na českobudějovickém výstavišti při výstavě Hobby 2019. A nebo ještě lépe. Přijeďte přímo k nám na kompostárnu. Naplníme nejen Vaši tašku, ale i přívěs nebo dokonce nákladní automobil. Děkujeme za pomoc našim partnerům z táborské firmy Rumpold

 


Kompostobraní v Táboře na Den Země

Tradiční kompostobraní bude pokračovat i v letošním roce. První se uskuteční v rámci Dne Země v Táboře a to 17. dubna 2019 od 9.00 do 16.00 na náměstí T. G. Masaryka. Přijeďte nás navštívit, rádi Vám poskytneme informace o kompostování a třídění bioodpadu. Jako vždy na této akci si budete moci odnést tašku kvalitního substrátu z naší produkce zcela zdarma a vyfotit se s krtečkem, který bude na zdárný průběh kompostobraní dohlížet.


Slevová akce na kompostárně

Jarní slevová akce na naše produkty probíhá od prvního jarního dne. Na kompostárně se nestačíme ohánět. Náklaďáky rozvážejí substrát, zeminu nebo mulčovací kůru po širokém okolí, další lidé si pro produkty jezdí přímo k nám do Jarošovic. Plníme pytle i přívěsy.

Objednejte si, nebo přijeďte i Vy. Po celé jaro nakupujete se slevou 10 % !!


AKCE- SLEVA 10 % NA VYBRANÉ PRODUKTY

Jarní slevová akce se vrací. I v letošním roce nakoupíte všechny naše produkty s 10 % slevou. Ta Vám bude poskytnuta po předložení kuponu z našeho letáku v období od 21. 3. do 21. 6. 2019, tedy po celé jaro. Slevový leták by měl dorazit do poštovních schránek všech občanů v širokém okolí Týna nad Vltavou, Bechyně a Hluboké nad Vltavou. Ostatní si jej můžou vytisknout zde na webových stránkách (buď jako fotku- jpg či v odkazu jako pdf pod tímto článkem), nebo vyžádat přímo na kompostárně. PŘIJEĎTE SI PRO SUBSTRÁT, KOMPOST, ZEMINU nebo MULČOVACÍ KŮRU přímo ke zdroji k nám NA KOMPOSTÁRNU. Prodáváme do pytlů, naložíme Vaše přívěsy. Sleva platí i na produkty, které Vám dovezeme naší dopravou (na službu- dopravu se ale nevztahuje).

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
skm-c25819032010480.pdf 95.4 Kb

Restaurace Kameňák je prvním novým zákazníkem v roce 2019

Provozoven, ze kterých zajišťujeme svoz a likvidaci gastroodpadu přibývá. Dalším novým partnerem se stala bechyňská restaurace Kameňák. Tento vyhlášený podnik je zároveň našim prvním novým zákazníkem v roce 2019. Těšíme se na spolupráci.

 


Pohodové Vánoce a šťastný rok 2019

Krásné a pohodové Vánoce, mnoho zdraví, štěstí i úspěchů v novém roce Vám přeje

 

Kompostárna Jarošovice

 


Zimní prodejní akce Deset procent o desáté

Po dobu zimního období bude pro Vaše pohodlí otevřena kompostárna i v sobotu od 10.00 do 11.00 hodin. A co víc, pokud přijedete v tento den nakoupit, máme pro Vás připravenu 10% slevu na nákup všech našich produktů. Vaši návštěvu ale musíte nahlásit nejpozději den předem, tj. v pátek, na telefonním čísle 601 299 105.

Objednejte se a přijeďte si v sobotu např. pro substrát za zvýhodněnou cenu. Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

 


Úspěšná prezentace firmy na pražské výstavě For Gastro & Hotel

Společně s firmou Eko- PF jsme se zúčastnili výstavy For Gastro & Hotel v pražských Letňanech, kterou již tradičně pořádala PVA Expo Praha. Návštěvníkům jsme představili možnosti dalšího využití gastroodpadu a použitého oleje.

 


Kompostárna Jarošovice bude vystavovatelem na výstavě Gastro & Hotel 2018 v pražských Letňanech

Kompostárna Jarošovice s.r.o. je jeden z největších zpracovatelů gastroodpadu v republice a svůj provoz neustále rozšiřuje.

Některé restaurace, jídelny a potravinářské firmy nemají likvidaci odpadu dosud vyřešenu, nebo zbytečně moc platí velkým svozovým firmám.

I proto se zúčastníme výstavy For Gastro & Hotel 2018. Navštivte náš stánek, kde Vám poskytneme další informace, případně s Vámi připravíme vše k uzavření smlouvy.

Spolu s námi se výstavy zúčastní i firma Eko-PF s.r.o. Její hlavní náplní je likvidace tuků, škrobů, cukrů, proteinů z gastroprovozů a sběr a svoz vedlejších živočišných produktů II. a III. kategorie.

Výstava se koná na výstavišti PVA Expo Praha v pražských Letňanech ve dnech 4.- 7. října 2018.

Těšíme se na Vaši návštěvu.


Kaolin Bekol v naší nabídce

Na naší kompostárně můžete kromě kompostů, substrátu, zeminy, mulčovací kůry a štěpky zakoupit i kaolin Bekol. Bekol je tvárná hmota s vysokým obsahem jílovitých materiálů, která má velmi dobré těsnící vlastnosti. Její využití je různorodé. Ponejvíce ji u nás nakupují stavební a rybníkářské společnosti, ale to neznamená, že pro ni neexistuje další využití. Bekol u nás můžete zakoupit prakticky v jakémkoliv množství už za 200,- Kč / t. 

 


Zpracujeme kompostovatelné obaly a příbory z táborského festivalu Naše chutě

Kompostárna Jarošovice bude v letošním roce partnerem 5. ročníku festivalu lokální gastronomie NAŠE CHUTĚ 2018  ( www.nasechute.cz ), který se bude konat v neděli 19.8. 2018 v Táboře na zahradě spolkového domu Střelnice. Návštěvníci festivalu budou mít možnost na jednom místě ochutnat pokrmy z více než 15 restaurací z Tábora, jižních Čech a Prahy. Hlavním zdrojem surovin pro kuchaře budou výpěstky a výrobky farmářů a dalších producentů z okolí Tábora. Právě propojení výrobců na jedné straně a restauratérů na straně druhé, je hlavním přínosem tohoto festvalu. 

Veškeré obaly, ale například i jednorázové příbory, rozdané a použité v průběhu tohoto festivalu budou kompostovatelné. Po jejich použití a odevzdání zpět je pořadatelé akce odvezou k nám do kompostárny.

 


Kompostárna Jarošovice slaví úspěchy i na sportovním poli

V sobotu 30. 6. 2018 se v Týně nad Vltavou uskutečnil již sedmnáctý ročník závodu v quadriatlonu. Závod si již získal pevné místo v kalendáři milovníků tohoto malého, ale náročného sportu. V příjemném a klidném prostředí u Vltavy se sešli naši i zahraniční závodníci. Mezi nimi, v kategorii otevřených štafet, soutěžilo i družstvo Kompostárny Jarošovice. Naši reprezentanti podali fantastický výkon, nenašli přemožitele a celou kategorii vyhráli.

 


Pomůžeme Vaší obci s odvozem a likvidací bioodpadu

Kompostárna Jarošovice pomáhá městům a obcím s likvidací, odvozem a zpracováním bioodpadu. Díky naší dlouholeté zkušenosti jim poskytujeme profesionální přístup za velice přátelské ceny. Seznam našich zákazníků se tak neustále rozšiřuje. V tomto měsíci do něj přibyla i obec Řepeč z táborského okresu. Bude nám nesmírnou ctí, pokud se mezi naše klienty připojí i vaše obec.


Kompostárna Jarošovice bude vystavovatelem veletrhu For Gastro & Hotel v pražských Letňanech

Kompostárna Jarošovice neustále rozšiřuje okruh svých zákazníků. V oblasti likvidace gastroodpadů máme na seznamu klientů nejen jihočeské provozovny, ale zajíždíme i do západních a středních Čech i na Vysočinu. Proto jsme se rozhodli, že oslovíme další možné zájemce o naše služby. Společně s firmou EKO-PF se zúčastníme letošní výstavy For Gastro & Hotel, která se uskuteční v termínu 4. - 7. 10. 2018 v pražských Letňanech. Budeme rádi, pokud nás navštívíte. Věříme, že Vám budeme moci předložit neodolatelnou nabídku na svoz a likvidaci potravinářských zbytků z Vaší provozovny. Moc se na Vás těšíme !!


Kompostárna Jarošovice rozšiřuje automobilový arzenál

Od 28.5.2018 přibyl do autoparku naší kompostárny nový nákladní automobil- kontejnerový nosič VOLVO. K dispozici jsou 2 typy kontejnerů s obsahem 20 nebo 40 m3. Díky tomuto novému způsobu dopravního systému dokážeme lépe vyhovět i náročnějším podmínkám při manipulaci s našimi produkty nebo odpadem. S tímto typem vozidla lze zajet i do míst v hůře dostupném terénu, kam bylo jen velmi obtížné nebo dokonce nemožné zajet s vozidly, kterými jsme doposud veškerou dopravu zajitovali. Je též samozřejmé, že takto obsloužíme rychleji větší počet zákazníků. Cena tohoto způsobu dopravy je uvedena v ceníku na těchto webových stránkách.

 


Úspěšná účast na HOBBY 2018 na českobudějovickém Výstavišti

Kompostárna Jarošovice se letos poprvé zúčastnila výstavy Hobby 2018. Na českobudějovickém Výstavišti připravila spolu s Biologickým centrem AV ČR rozměrnou expozici o půdě. V naučné show se naši naši návštěvníci dozvěděli, jak vzniká kompost a jak nejlépe kompostovat. Jako bonus si mohl každý odnést tašku kvalitního zahradního substrátu z naší produkce. Zájem o to byl nevídaný, několikanásobně předčil naše očekávání. Jen považte!! Rozdali jsme 50 TUN substrátu v 5 250 TAŠKÁCH. Zvláště v odpoledních hodinách se na náš výrobek stála fronta tak veliká, jako v dobách před Sametovou revolucí na pomeranče (pochopitelně, ne ty kubánské). Úspěšnou akci připomínáme fotografiemi.

 


Přijďte nás navštívit na výstavu HOBBY 2018

Kompostárna Jarošovice nebude chybět na letošním jarním Hobby, které se uskuteční na českobudějovickém Výstavišti v termínu od 9. 5. do 13. 5. 2018. Představíme Vám některé naše produkty, ve spolupráci s Biologickým centrem AV ČR připravíme expozici o půdě, zájemcům vysvětlíme, jak nejlépe naložit s bioodpadem. Naši návštěvníci se dále dozvědí mnoho zajímavostí o půdních živočiších, pod binolupou uvidí krásu mikroskopických hub, řas a sinic. Překvapení jsme připravili i pro nejmenší hosty. Každé dítě si zaloví půdní živočichy, nebo si netradičním způsobem vyrobí jejich plastovou figurku. 

A to nejlepší nakonec. Každý si od nás bude moci odnést, A TO ZCELA ZDARMA, tašku kvalitního míchaného substrátu. Zájemci navíc dostanou kupon s 10 % slevou k nákupu dalších produktů na naší kompostárně. 

Těšíme se na Vaši návštěvu. Najdete nás nedaleko od hlavní brány (vchod z Husovy ulice), po pravé straně vedle amfiteátru na stanovišti číslo 102.


Plánský Den Země 2018 s účastí Kompostárny Jarošovice

V pátek 20.4.2018 se uskutečnil 2. ročník Plánského Dne Země, kterého se tentokráte zúčastnila i naše kompostárna. Dětem z místních škol a školek jsme se snažili vysvětlit alespoň to základní o zpracování bioodpadu. Snad se nám to podařilo.

 


Jarní Kompostobraní ve Vodňanech

V úterý 17. 4. 2018 proběhlo na Náměstí Svobody ve Vodňanech tradiční Kompostobraní. Děkujeme za spolupráci vodňanskému Rumpoldu, Biologickému centru AV ČR a samozřejmě i městu Vodňany a místním školám.


Plánský Den Země s naší účastí

Po úterním Kompostobraní ve Vodňanech zavítá krteček s jarošovickou kompostárnou i do Plané nad Lužnicí.

V rámci Plánského Dne Země seznámíme místní žáky, předškoláky, ale i všechny všechny ostatní s problematikou kompostování. Společně s námi se akce zúčastní i firma Rumpold, která návštěvníkům vysvětlí, jak třídit odpad. Tradičně nebude chybět ani stánek Biologického centra AV ČR s expozicí o půdě a půdních živočiších. 

Nezapomeňte, těšíme se na Vás v PÁTEK 20.4.2018 OD 9.00 DO 13.00 V ZAHRADĚ MATEŘSKÉ ŠKOLY V PLANÉ NAD LUŽNICÍ.


Jarní kompostobraní ve Vodňanech

S příchodem jara je tady tradiční Kompostobraní. Krteček nejprve zavítá do Vodňan na Náměstí Svobody a to už v úterý 17. dubna 2018. Přijďte se na nás podívat v době od 9.00 do 15.00. Dozvíte se spoustu věcí o kompostování, třídění odpadu, ale i o půdě a půdních živočiších. Obrovská krtina substrátu bude jako vždy ZDARMA postupně rozdána.


POZOR !! Jarní cenová akce na naše produkty

Nyní je vhodná doba nakoupit substrát, kompost nebo ostatní produkty za velmi výhodné akční ceny. Jarní cenová akce potrvá do 30.6.2018. 

Vynechte drahé hobby markety a obchody a PŘIJEĎTE PRO SUBSTRÁT K NÁM DO JAROŠOVIC U TÝNA NAD VLTAVOU. Prodáváme do pytlů, naložíme Vaše přívěsy. Svůj nákup raději ohlaste předem na telefonním čísle 601 299 105. Provozní doba kompostárny: 8.00-11.00  12.30-15.00

Vytiskněte si náš leták (v jpg nebo pdf), vystřihněte dolní kupón (odkaz pro formát pdf pod obrázkem). Po jeho předložení Vám nabízíme slevu  10% z ceníkových cen

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
skm-c25818040308561.pdf 194.5 Kb

Jaro na Vašich zahrádkách začíná nákupem u nás

I když to venku tak nevypadá, začalo jaro a s ním začínají i práce na Vašich zahrádkách.

Přihnojte své záhony kvalitním kompostem, nebo si u nás kupte již hotový míchaný substrát. Vše je u nás na kompostárně v Jarošovicích připraveno v dostatečném množství. Substrát je ideální na Vaše venkovní záhony, ale i do pařenišť a skleníků. Využijete ho pro výsadbu do truhlíků a květináčů. Náš substrát podporuje zdravý růst zeleniny i okrasných květin.

Svůj nákup raději ohlaste předem na telefonním čísle 601 299 105. Budeme se Vám tak moci více věnovat. Těšíme se na Vaši návštěvu !!!

 


Odvážíme gastroodpad z horažďovické nemocnice

Dalším významným zákazníkem, který s námi podepsal smlouvu o likvidaci kuchyňských zbytků se stala Nemocnice následné péče- Léčebna dlouhodobě nemocných Horažďovice. Děkujeme a těšíme se na spolupráci.

 


Nová- LEVNĚJŠÍ- cena mulčovací kůry

S platností od 15.3. 2018 zlevňujeme cenu mulčovací kůry. 1 m3 u nás nyní můžete nakoupit již za 590,- Kč.

Nová- LEVNĚJŠÍ- cena mulčovací kůry


Nová silniční váha

Na kompostárně byla nainstalována nová automobilová silniční váha RODAN. Profesionální váha moderní konstrukce je umístěna na asfaltové ploše v úrovni terénu, má vážnost do 60 tun, délku 18m a šířku 3m.

Naši stálí zákazníci budou vybaveni elektronickým čipem, aby mohli váhu používat i mimo pracovní dobu obsluhy. Váha RODAN jim i v tuto dobu vytiskne vážní lístek a náklad bude zanesen do systému. 

Původní silniční váha není již v tuto dobu v provozu. Obsluha je na nové váze přítomna každý všední den v době od 7.00 do 15.00

 

Nová silniční váhaNová silniční váhaNová silniční váhaNová silniční váhaNová silniční váhaNová silniční váha

 


Zabezpečení svozu kuchyňských zbytků

I pro Vaši kuchyni rádi zajistíme svoz a likvidaci kuchyňských zbytků. Odvážíme potravinářský odpad z restaurací, škol, závodních jídelen a potravinářských firem. Zdarma zapůjčíme sběrné nádoby, jejich desinfekci a přivezení zpět. Oslovte nás, připravíme vám cenovou nabídku, která vás doslova překvapí.

 


Podepsána smlouva s Pacovskými strojírnami

Naším prvním novým zákazníkem v roce 2018 se staly PACOVSKÉ STROJÍRNY. Kompostárna Jarošovice zajistí svoz a likvidaci potravinářského odpadu z jejich závodní kuchyně a jídelny.

 

 


Domov Sedlčany naším novým zákazníkem

Poskytovatel sociálních služeb Domov Sedlčany vypsal výběrové řízení na svoz a likvidaci potravinářského odpadu ze své kuchyně. Zadaným podmínkám nejlépe vyhověla Kompostárna Jarošovice. Po dobu minimálně 5 let se tak na seznamu našich zákazníků objeví i tento domov pro důchodce.

 


Krásné Vánoce 2017

Poklidné vánoční svátky prožité v rodinné pohodě Vám přeje vedení a zaměstnanci Kompostárny Jarošovice

 

 

 


Spolupráce s obcemi pokračuje

I nadále pomáháme městům a obcím s likvidací a odvozem bioodpadu. Ten zajišťujeme i velkokapacitním kamionem a vlastními kontejnery s bočním a zadním otvíráním, které propůjčujeme, přistavíme a naplněné odvezeme zpět na naši kompostárnu. 

Provádíme i drcení dřevní hmoty a to pomocí vysoce výkonného drtiče, který zvládne nadrtit dřevní odpad, větve, kmeny a kořeny, nebo např. i palety a krovy do průměru 50 cm.

Naší další službou je také třídění a přesívání sypkých materiálů jako je kompost, štěpka, hlína, písek nebo určité druhy bioodpadu. Stroj třídí materiály a má tři frakce. Frakce se rozlišuje podle druhu použitého síta a má 4, 2 nebo 1 cm. Materiál, který nepropadne otvory v bubnu se dostane až na zadní pás pod kterým se tvoří hromada s frakcí hrubou.

Zajišťujeme i svoz kuchyňských zbytků z obecních jídelen a škol.

Naše služby již ocenilo mnoho měst a obcí v jižních Čechách. V měsíci prosinci jsme zavítali do Dobré Vody u Českých Budějovic. Odtud jsou i přiložené fotografie.

 


Význam půdy pro naši planetu

Před budovu Biologického centra AV ČR, v. v. i. , Ústavu půdní biologie v Českých Budějovicích dodala Kompostárna Jarošovice materiál- kompost pro expozici, která chce upozornit na význam půdy pro biodiverzitu naší planety.

Děkujeme Biologickému centru AV ČR za dlouhodobou spolupráci

 


Kompostárna Jarošovice na podzimním Gastrofestu 2017

Naše kompostárna se na podzimní výstavě Gastrofest 2017, která se konala v Českých Budějovicích, představila jako největší zpracovatel gastroodpadu v jižních Čechách. Oslovili jsme okolní restaurace, jídelny, výrobny lahůdek, školní jídelny a podobné provozovny a nabídli jim svoz potravinářského odpadu za velmi příznivé ceny.

 


Zabezpečení svozu kuchyňských zbytků

Potřebujete zajistit svoz a likvidaci potravinářského odpadu z Vaší restaurace, jídelny nebo potravinářské firmy?

Obraťte se na největšího zpracovatele gastroodpadu v kraji- Kompostárnu Jarošovice. Nabízíme velmi výhodné ceny.

 

Zabezpečení svozu kuchyňských zbytků

Nabídkový leták si můžete stáhnout i ve formátu pdf

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
gastro-letak-finale.pdf 4131.1 Kb

Zemina tříděná, frakce do 1 cm, nyní nově v naší nabídce

Kompostárna Jarošovice rozšiřuje nabídku v sortimentu tříděné zeminy. K již nabízeným frakcím přibyla i nejjemnější frakce 1x1 cm.

Aktuální cenu za 1 tunu naleznete v ceníku na těchto stránkách.

 

 

Zemina tříděná, frakce do 1 cm, nyní nově v naší nabídceZemina tříděná, frakce do 1 cm, nyní nově v naší nabídce


Kompostárna Jarošovice se zúčastní výstavy Gastrofest

Kompostárna Jarošovice s.r.o. je největší zpracovatel gastroodpadu v jižních Čechách a svůj provoz neustále rozšiřuje.

Některé restaurace, jídelny a potravinářské firmy nemají likvidaci odpadu dosud vyřešenu, nebo zbytečně moc platí velkým svozovým firmám. 

I proto se zúčastníme výstavy Gastrofest-podzim 2017. Navštivte náš stánek, kde Vám poskytneme další informace, případně s Vámi připravíme vše k uzavření smlouvy.

Výstava se koná na českobudějovickém Výstavišti 9. - 11. listopadu 2017.

 

Kompostárna Jarošovice se zúčastní výstavy Gastrofest


Šance pro odpady

 

Přemýšleli jste někdy nad tím, co se stane s jídlem, které se nesní v restauracích a školních jídelnách? Skončí u nás na kompostárně, jak můžete vidět v krátkém filmu Občanského sdružení PRO- ODPAD. Film byl natočen již v roce 2013. Od té doby provoz Kompostárny Jarošovice výrazně zmodernizoval, i pro gastroodpad jsme našli další využití. Přesto neškodí se na video podívat a pustit ho třeba i Vašim dětem.


Drcení v obci Mydlovary

Kompostárna Jarošovice spolupracuje s řadou obcí v celém Jihočeském kraji.

Provádíme například drcení dřevní hmoty a to pomocí vysoce výkonného drtiče, který zvládne nadrtit dřevní odpad, veškerý klest po probírce, větve, kmeny, kořeny, nebo např. i palety a krovy do průměru 50 cm. Náš vysoce výkonný drtič Doppstadt AK 430 zpracuje za jednu hodinu 50-70 m3 dřevní hmoty, ušetří peníze a čas. Stroj je vybaven magnetickým separátorem, což je výhodou např. při drcení palet, protože je možné odstranit hřebíky a malé kousky železa. 

V září prováděli naši pracovníci drcení v obci Mydlovary na Českobudějovicku.

Rádi přijedeme i do Vaší obce. Již nyní se těšíme na případnou spolupráci.

 

Drcení v obci Mydlovary

Drcení v obci MydlovaryDrcení v obci MydlovaryDrcení v obci MydlovaryDrcení v obci MydlovaryDrcení v obci MydlovaryDrcení v obci MydlovaryDrcení v obci MydlovaryDrcení v obci MydlovaryDrcení v obci Mydlovary


Podzimní kompostobraní- Jak vzniká kompost

 

Videem se naposledy vracíme k Podzimnímu kompostobraní. Ing. Václav Krištůfek, CSc. z Biologického centra AV ČR vysvětluje malým školákům proses, při kterém vzniká kompost. Všimněte si, jak dokáže děti zaujmout.


Fotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad Vltavou

V pátek 15. září 2017 se na náměstí Míru v Týně nad Vltavou konalo Podzimní kompostobraní, které pořádala Kompostárna Jarošovice, Biologické centrum AV ČR a firma Rumpold Týn nad Vltavou.

Fotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad Vltavou


Jak uchovat naši krajinu pro další generace

Doprovodnou akcí týnského Podzimního kompostobraní je billboardová kampaň Biologického centra AV "Jak uchovat naši krajinu pro další generace". Výstava je od dnešního dne k vidění na náměstí v Týně nad Vltavou a potrvá až do 15. září, tedy dne konání Podzimního kompostobraní.

 

Jak uchovat naši krajinu pro další generace 

Jak uchovat naši krajinu pro další generace


Podzimní kompostobraní

Stejně jako v minulých letech pořádá Kompostárna Jarošovice ve spolupráci s Biologickým centrem AV ČR a firmou Rumpold Podzimní kompostobraní. Letos zavítá krteček do našeho mateřského města- Týna nad Vltavou.

Přijďte nás v pátek 15. září 2017 navštívit na týnské náměstí a vemte s sebou i Vaše děti. Akce se koná od 9 do16 hodin.

 

Podzimní kompostobraní


Staňte se příznivci Kompostárny Jarošovice na Facebooku

Sledujte nás na Facebooku. Olajkujte naše stránky a staňte se příznivci Kompostárny Jarošovice. Nemusíte mít strach, nezahltíme Váš Facebook množstvím příspěvků. Budeme též rádi, pokud vyberete přátele, o kterých si myslíte, že by je naše stránka mohla zajímat a pozvete je do naší facebookové společnosti. Moc Vám děkujeme, Vaší pomoci si vážíme.

 

Staňte se příznivci Kompostárny Jarošovice na Facebooku

 

 


Katalog "Bioodpad patří k nám !"

Nechali jsme dotisknout katalog Kompostárny Jarošovice " Bioodpad patří k nám !". Na jeho stránkách se můžete seznámit s historií firmy, programem a službami, které poskytujeme. Jeho součástí jsou i všechny důležité kontakty na vedení i zaměstnance kompostárny. Můžete si o něj napsat, nebo si ho stáhnout. Katalog "Bioodpad patří k nám !"

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
katalog-finale.pdf 1863.7 Kb

Nabídkový leták s ceníkem

Aktualizovaný nabídkový leták s ceníkem si můžete stáhnout, případně si o něj napsat. Rádi Vám ho zašleme.

 

Nabídkový leták s ceníkem

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
letak-finale.pdf 1717 Kb

Představujeme Vám naši kompostárnu

 

Dovolujeme si Vám představit naši kompostárnu na videu, které pro nás natočila společnost Aerophoto.cz


Studenti ČZU na Kompostárně Jarošovice

 

 

Výklad na exkurzi je třeba přizpůsobit návštěvníkům. Studenti ČZU Praha vyžadují již naprosto odborný a profesionální přístup. Toho se jim dnes u nás dostalo. Po areálu kompostárny je provedl Ing. Miroslav Herout, Ph. D.

 

Studenti ČZU na Kompostárně JarošoviceStudenti ČZU na Kompostárně Jarošovice


Exkurze na kompostárně

 

Červen je pro řadu škol časem pro školní výlety a exkurze. Některé z nich zavítají i na naši kompostárnu. Po několika středních školách nás navštívila i základní škola z Horní Plané. Žáci se na vlastní oči mohli seznámit se zpracováním odpadu organického původu,výrobou kompostu a substrátů. Děti zaujala i likvidace gastroodpadů, poté navštívily přidruženou bioplynovou stanici. Po celém areálu je provedl a vše velmi poutavě vysvětlil Mgr. Jakub Šmíd.


Mezinárodní konference Biologicky rozložitelné odpady

Ve dnech 21-23. Září se v Námešti nad Oslavou konal 12.ročník mezinárodní konference : Biologicky rozložitelné odpady. Kde mimo jiné přednášel ředitel Kompostárny Jarošovice Ing. Miroslav Herout, Ph.D


Zde Vám přinášíme reportáž z naší poslední naučné akce ze Strakonic.

 

 


Kompostobraní Strakonice

Přijďte se 20.9.2016 podívat na kompostobraní do Strakonic, kde od 9 do 16 hodin se můžete dozvědět více o výhodách ochrany půdy, kompostování a využití biologických odpadů.

Kompostobraní Strakonice


Facebook

Sledujte nás na Facebooku a neuteče Vám žádná novinka, cenová akce ani fotka.


POMOC OBCÍM v odpadovém hospodářství

Městský úřad Týn nad Vltavou (odbor životního prostředí) pořádá ve spolupráci s obalovou společností EKO-KOM a.s. odbornou poradu pro zástupce obcí.

Porada bude zaměřena na problematiku odpadového hospodářství obcí. Občerstvení pro účastníky je zajištěno.

Setkání proběhne ve čtvrtek 23.6. 2016 od 8:30 do cca 12:00 

Biologické odpady jsou stále více aktuální a každá praktická informace je krokem napřed. Mnoho obcí tak může díky novým zkušenostem z praxe o (ne)výhodnosti různých trendů v oblasti likvidace BRKO ušetřit opravdu nemalé peníze.

Program:

  1. Zahájení
  2. ohlašování odpadů + aktuální legislativní změny
  3. EKO-KOM - systém zpětného odběru kalů (Ing. Lenka Pravdová a Bc. Marek Sýkora)
  4. KOMPOSTÁRNA JAROŠOVICE s.r.o. - ekonomické nakládání s biologickými odpady (Ing. Miroslav Herout, Ph.D.)
  5. ČIŽP - OI České Budějovice - zkušenosti a problémy v odpadovém hospodářství obcí (Ing. Martin Kocábek)
  6. Diskuze, závěr

Pozvánka ke stažení zde.


Den země Tábor

Den Země v Táboře nabídl zábavný program pro děti a připomněl výhody kompostování.

CZ BIOM - České sdružení pro biomasu se ve čtvrtek 21. 4. 2016 připojilo k programu pro veřejnost a oživilo náměstí T. G. Masaryka v Táboře. Akce proběhla v souvislosti s oslavami Dne Země pod hlavičkou města Tábor za účasti dalších institucí, např. Biologického centra AV ČR, firmy Rumpold Tábor, Kompostárny Jarošovice,  sdružení PRO-ODPAD nebo Zemědělské školy v Táboře.

 

      Den země Tábor

Den země Tábor         Den země Tábor

Den země Tábor   Den země Tábor

 


Průmyslový kompost FARMÁŘ

Kompost FARMÁŘ je vhodný zejména pro zemědělce, kteří chtějí zodpovědně a šetrně hospodařit na svých pozemcích. Hojně se využívá při hnojení travních porostů v parcích, výsadbě květin a okrasných stromků.
Kvalitou a množstvím živin je méně hodnotný nežli kompost ZAHRADNÍK, nicméně jeho cena je také výrazně nižší. Proto se vyplatí pro velkoplošné hospodářské využití, kde se nedbá příliš na estetiku kompostu (např. může obsahovat kousky štěpky, kůry aj.). Více zde..


Průmyslový kompost ZAHRADNÍK

Zahradnický kompost je kvalitní organické hnojivo vyrobené intenzivními kompostovacími technologiemi. Díky nejmodernějším metodám a vhodným mícháním různorodých organických surovin se vytváří v areálu naší Kompostárny Jarošovice kompost ZAHRADNÍK, který se stává plnohodnotným hnojivem do každé zahrádky! Více zde..Průmyslový kompost ZAHRADNÍK


Technika pro zpracování biomasy z údržby veřejné zeleně

Biomasa z veřejné zeleně je důležitým bodem každé obce. Na jednu stranu rozkvetlé záhony, stromoví v parcích a travnaté plochy přináší mnoho kladných stránek. Např. stín v parných měsících, rozmanitost ptáků i hmyzu, nižší prašnost a hlučnost, vyšší vlhkost apod. Na druhou stranu při údržbě těchto ploch vzniká velké množství biomasy, se kterou je nutné dále nakládat tak, aby byla údržba a likvidace co možná nejlevnější a zároveň v souladu s platnou legislativou České republiky. Více zde..

Technika pro zpracování biomasy z údržby veřejné zeleně


Technika pro zpracování biomasy z údržby veřejné zeleně

Biomasa z veřejné zeleně je důležitým bodem každé obce. Na jednu stranu rozkvetlé záhony, stromoví v parcích a travnaté plochy přináší mnoho kladných stránek. Např. stín v parných měsících, rozmanitost ptáků i hmyzu, nižší prašnost a hlučnost, vyšší vlhkost apod. Na druhou stranu při údržbě těchto ploch vzniká velké množství biomasy, se kterou je nutné dále nakládat tak, aby byla údržba a likvidace co možná nejlevnější a zároveň v souladu s platnou legislativou České republiky.

Technická výbava pro udržování, sběr a následné zpracování biomasy z veřejné zeleně je velice různorodá. Travnaté plochy je možné nejen pravidelně posekávat, ale také mulčovat. Při mulčování dochází k drcení travní hmoty a její následné rozprostření po posekané ploše, nebo jejímu sběru do připravených nádob. Rozdrcená tráva slouží částečně jako hnojivu, snižuje však estetickou úroveň plochy. Pro samotnou údržbu travnatých ploch jsou nejčastěji využívány multifunkční sekačky, křovinořezy, mulčovače (pojízdné, malotraktorové, na hydraulickém rameni aj.) nebo zahradní traktory. Travnaté plochy do 500 m2 s intenzivním pěstováním jsou zpravidla sekány strojem tlačeným či neseným obsluhou a který je vybaven spíše elektromotorem, nežli spalovacím motorem. Na hranici mezi 500 – 1000 m2 plochy se začíná využívat spíše samojízdná technika se spalovacím motorem. Sběr posekané trávy se u menších ploch provádí většinou do pytlů či vaků. U větších ploch je však efektivnější posekanou trávu rovnat do linií, které jsou ve finále sesbírány sběracím strojem.

Pro sběr spadaného listí jsou využívány nejčastěji tzv. sběrače listí. Jedná se o vysavače, které pomocí motoru, ventilátoru a sběrného vaku shromažďují listí. Tato technika nemusí vždy plnit sací funkci, ale také foukací. Pomocí foukací funkce se přemisťuje spadané listí na jedno místo, odkud se snáze sbírá. Vysavačů existuje celá řada. Od malých přes rameno zavěšených až po samojízdné kompaktní sběrače a zametače se sedící obsluhou.

Mezi další nejčastější biomasu z veřejné zeleně patří dřevní hmota. Ta vzniká z pravidelných úprav a prořezávek větví stromů, keřů, živých plotů. Dále se jedná o likvidaci spadlých či poškozených stromů, ale také pařezů apod. Používaná technika je velice různorodá – motorové pily, elektrické nůžky, drtiče větví, pařezové frézy. Drtiče větví jsou vyráběny s různými výkony – malé pro domácnost, tažné za traktor či velkokapacitní pomaloběžné drtiče s výkonem několik stovek kW (obr. 1). Drtiče dřevního odpadu dělíme podle řezného ústrojí na diskové a bubnové. Pařezové frézy jsou jednoúčelové nástroje, které efektivně zbavují pařezů postupným frézováním a to i do hloubky několik desítek cm pod zem.Technika pro zpracování biomasy z údržby veřejné zeleně

Obrázek : Velkokapacitní drtič Doppstadt AK-430

Odstranění a sběr biomasy je záležitost jedné kategorie technických zařízení. Zpracování a likvidace je záležitost zcela odlišné techniky na odlišných místech (kompostárny, spalovny biomasy, bioplynové stanice aj.).

Základní technické vybavení kompostárny je bezesporu nakladač. Přemisťování materiálu a tvorba zakládek se vykonává pomocí nakladače či manipulátory (obr. 2). Manipulátor má oproti nakladači výhodu v menší spotřebě a také větší mobilitě. Nakladač naopak pojme do své lžíce větší objem biomasy a práce s ním je pro větší zakládky efektivnější.

Překopávání a promíchávání může být prováděno manipulátorem či nakladačem. Profesionální kompostárna s intenzivní výrobou kompostu se však neobejde bez překopávače. Překopávač mohou být připojitelné (např. za traktor) nebo samojízdné mostové. Připojitelné překopávače se dále dělí na nesené či přívěsné. Nesené překopávače jsou obvykle před pojízdnou technikou a provzdušňují biomasu a sunou ji směrem do strany. Pojízdná technika by se měla pohybovat plazivou rychlostí max. 1 km/h. Nesené překopávače jsou vhodné pro jemnější materiál bez větví a jiných hrubých částic. Připojitelné překopávače (obr. 3) bývají obvykle tažené za traktorem a jsou v kontaktu se zemí pomocí kol. Biomasa je překopávaná na místě a může být s příměsí i hrubšího materiálu. Opět je nutné nepřekračovat plazivou rychlost. Samojízdný překopávač kompostu jsou kolové či pásové stroje skládající se z pojízdné a překopávací časti. Kompost je obvykle promícháván v tunelovém prostoru s nastavitelnou výškou míchací hlavice (šnekovice). Rychlost překopávání je zde podstatně vyšší – až 4 km/h.

Technika pro zpracování biomasy z údržby veřejné zeleně
 

Obrázek : Manipulátor
 


DU Grizzly 320 - Jeden z největších překopávačů v ČR!...

... je úspěšně používán v areálu naší Kompostárny Jarošovice! Tento masivní překopávač patří mezi špičku ve svém oboru. DU 320 Grizzly od uznávané německé firmy Doppstadt váží více než 5500 kg a jeho cena se pohybuje okolo lehce pod 4 mil. Kč! Tento překopávač je tažený a poháněný traktorem, v našem případě traktorem značky Fendt.

DU Grizzly 320 - Jeden z největších překopávačů v ČR!...

Díky tomuto překopávači se výrazně urychlila překopávka zakládky a výroba kompostu. Nejdůležitější efekt je však maximální provzdušnění biomasy, které  výrazně urychluje a zefektivňuje zrání kompostu. Výrobený kompost je tedy u nás kvalitnější a živinově bohatější nežli na jiných kompostárnách bez výkoných překopávačů.

DU Grizzly 320 - Jeden z největších překopávačů v ČR!...

Zemědělec, farmář, zahradník či rodina - všichni ocení náš "medvědí" kompost od Grizzlyho! :-)


Školení v rámci zemědělské a lesnické činnosti 2014

 

Školení v rámci zemědělské a lesnické činnosti 2014 (reg. č. 13/018/1310b/131/000199)

Projekt se zaměřuje na zvýšení manažerských dovedností, významu lidských zdrojů pro úspěšný rozvoj zemědělských podniků, inovací v nastavení systému zemědělské a lesnické výroby a zpracování produkce - procesní řízení, inovativní nástroje pro prodej a distribuci komodit. Prováděn bude taktéž praktický tréning - komunikativní a manažerské dovednosti, inovativní vedení řízení lidských zdrojů, simulace podnikových procesů v návaznosti na vzdělávací akci. Projekt se zaměřuje na cílovou skupinu podnikatelů v zemědělství a lesnictví.

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
pozvanka-12.11.2013.pdf 389.6 Kb
pozvanka-18.2.2014.pdf 388 Kb
pozvanka-20.3.2014.pdf 387 Kb
pozvanka-26.11.2014.pdf 387.9 Kb
pozvanka-27.2.2014.pdf 387.4 Kb
pozvanka-18.2.2015695901803.pdf 389 Kb
loga-prv-eu983616934.pdf 81.6 Kb
manazerske-dovednosti-nastroje-pro-prodej-komodit.pdf 891.5 Kb
novela-nitratove-smernice-2014.pdf 1360.6 Kb
procesni-a-projektove-rizeni-v-zemedelskem-podniku.pdf 475.8 Kb
prodej-ze-dvora-legislativa-a-predpisy.pdf 1147.3 Kb
reformovana-szp-2015.pdf 984.3 Kb
rizeni-lidskych-zdroju-v-zemedelskem-podniku.pdf 518.9 Kb

Odpadářský servis

NOVINKA pro obce a města

Nabízíme odborné konzultace k současné novele zákona o odpadech, která stanovuje obcím nové povinnosti při nakládání s odpady. Zákon o odpadech 185/2001 Sb., respektive jeho novela č. 229/2014 přinesla několik významných změn, které se dotýkají právě i obcí. 
Naše poradenství je zaměřeno zejména na výklad zákonů a novelizací týkající se odpadů a nakládání s nimi (likvidace, evidence, nahlašování,…). Součástí je i navržení možností řešení a nastínění případné spolupráce s využitím služeb naší Kompostárny Jarošovice, s.r.o.
Mnoho obcí již s námi úspěšně likviduje svůj bioodpadu - přidejte se i vy!

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, těšíme se na možnou spolupráci.

Miroslav Herout (vedoucí)

tel: +420 777 775 159


Den otevřených dveří "IN LEJNO ACTION 2014"

V pátek 7. 11. 2014 od 13 hodin probíhal na nové kompostárně a bioplynové stanici v Jarošovicích den otevřených dveří u příležitosti slavnostního otevření nové kompostovací plochy, tato akce nesla název:"IN LEJNO ACTION 2014“.

Na dni otevřených dveří byl připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Celé odpoledne zpříjemňovala hudební kapela a nechybělo ani občerstvení. Připraveno bylo spoustu zajímavých atrakcí, ukázek a soutěží, například ukázka BMX, freestyle, pouštění draků, šlapací káry a mnoho dalšího.

Děkujeme Vám za projevenou přízeň a účast na našem dni otevřených dveří a doufáme, že to bylo pro Vás příjemně strávené odpoledne.

Den otevřených dveří "IN LEJNO ACTION 2014" Den otevřených dveří "IN LEJNO ACTION 2014"Den otevřených dveří "IN LEJNO ACTION 2014"Den otevřených dveří "IN LEJNO ACTION 2014"

 

 

 

Více fotografií naleznete ve fotogalerii

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
pozvanka-in-lejno-action.pdf Pozvánka IN LEJNO ACTION 2014 511.8 Kb

Otevření nové kompostovací plochy a bioplynové stanice Jarošovice

Dne 7. 11. 2014 proběhlo v areálu Kompostárny Jarošovice slavnostní otevření nové kompostovací plochy a bioplynové stanice. V rámci otevření se konal odborný seminář "Kompostování jako součást diverzifikace", který byl zaměřen na kompostování, bioplyn v zemědělství a v odpadovém hospodářství a diverzifikaci zemědělské výroby.

Tímto bychom Vám rádi poděkovali za Vaši účast na semináři a těšíme se na další setkání.

 

Otevření nové kompostovací plochy a bioplynové stanice Jarošovice Otevření nové kompostovací plochy a bioplynové stanice Jarošovice Otevření nové kompostovací plochy a bioplynové stanice Jarošovice

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

 

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
pozvanka-seminar-7.11.2014-kazv.pdf 162.4 Kb

Seminář decentralizované kompostování

 

Cílem semináře je představit účastníkům (zástupci obcí, zemědělci) koncept decentralizovaného kompostování a všechny jeho aspekty
(provoz zařízení, legislativa, základní agrotechnika, ekonomika) a podpořit využití kompostu v rámci pěstitelských systémů s cílem ochrany
erozně hrožených půd. Součástí seminářů budou i správné praktické příklady technik a technologií kompostování a využití kompostu.
Seminář pořádá ZERA – Zemědělská a ekologická regionální agentura, o.s.,
Odpolední program provoz Kompostárny Jarošovice – představení dobrých praxí a zkušeností se zavedením kompostování a využití kompostu v regionu zemědělského podniku
 
NA SEMINÁŘ JE NUTNÉ SE PŘIHLÁSIT POMOCÍ PŘIHLAŠOVÁCÍHO FORMULÁŘE, KTERÝ NAJDETE NA NAŠICH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH
www.zeraagency.eu