KOMPOSTARNA JAROŠOVICE, s.r.o.

Kompostárna

Zabezpečení svozu kuchyňských zbytků

Potřebujete zajistit svoz a likvidaci potravinářského odpadu z Vaší restaurace, jídelny nebo potravinářské firmy?

Obraťte se na největšího zpracovatele gastroodpadu v kraji- Kompostárnu Jarošovice. Nabízíme velmi výhodné ceny.

 

Zabezpečení svozu kuchyňských zbytků

Nabídkový leták si můžete stáhnout i ve formátu pdf

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
gastro-letak-finale.pdf 4131.1 Kb

Zemina tříděná, frakce do 1 cm, nyní nově v naší nabídce

Kompostárna Jarošovice rozšiřuje nabídku v sortimentu tříděné zeminy. K již nabízeným frakcím přibyla i nejjemnější frakce 1x1 cm.

Aktuální cenu za 1 tunu naleznete v ceníku na těchto stránkách.

 

 

Zemina tříděná, frakce do 1 cm, nyní nově v naší nabídceZemina tříděná, frakce do 1 cm, nyní nově v naší nabídce


Kompostárna Jarošovice se zúčastní výstavy Gastrofest

Kompostárna Jarošovice s.r.o. je největší zpracovatel gastroodpadu v jižních Čechách a svůj provoz neustále rozšiřuje.

Některé restaurace, jídelny a potravinářské firmy nemají likvidaci odpadu dosud vyřešenu, nebo zbytečně moc platí velkým svozovým firmám. 

I proto se zúčastníme výstavy Gastrofest-podzim 2017. Navštivte náš stánek, kde Vám poskytneme další informace, případně s Vámi připravíme vše k uzavření smlouvy.

Výstava se koná na českobudějovickém Výstavišti 9. - 11. listopadu 2017.

 

Kompostárna Jarošovice se zúčastní výstavy Gastrofest


Šance pro odpady

 

Přemýšleli jste někdy nad tím, co se stane s jídlem, které se nesní v restauracích a školních jídelnách? Skončí u nás na kompostárně, jak můžete vidět v krátkém filmu Občanského sdružení PRO- ODPAD. Film byl natočen již v roce 2013. Od té doby provoz Kompostárny Jarošovice výrazně zmodernizoval, i pro gastroodpad jsme našli další využití. Přesto neškodí se na video podívat a pustit ho třeba i Vašim dětem.


Drcení v obci Mydlovary

Kompostárna Jarošovice spolupracuje s řadou obcí v celém Jihočeském kraji.

Provádíme například drcení dřevní hmoty a to pomocí vysoce výkonného drtiče, který zvládne nadrtit dřevní odpad, veškerý klest po probírce, větve, kmeny, kořeny, nebo např. i palety a krovy do průměru 50 cm. Náš vysoce výkonný drtič Doppstadt AK 430 zpracuje za jednu hodinu 50-70 m3 dřevní hmoty, ušetří peníze a čas. Stroj je vybaven magnetickým separátorem, což je výhodou např. při drcení palet, protože je možné odstranit hřebíky a malé kousky železa. 

V září prováděli naši pracovníci drcení v obci Mydlovary na Českobudějovicku.

Rádi přijedeme i do Vaší obce. Již nyní se těšíme na případnou spolupráci.

 

Drcení v obci Mydlovary

Drcení v obci MydlovaryDrcení v obci MydlovaryDrcení v obci MydlovaryDrcení v obci MydlovaryDrcení v obci MydlovaryDrcení v obci MydlovaryDrcení v obci MydlovaryDrcení v obci MydlovaryDrcení v obci Mydlovary


Podzimní kompostobraní- Jak vzniká kompost

 

Videem se naposledy vracíme k Podzimnímu kompostobraní. Ing. Václav Krištůfek, CSc. z Biologického centra AV ČR vysvětluje malým školákům proses, při kterém vzniká kompost. Všimněte si, jak dokáže děti zaujmout.


Fotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad Vltavou

V pátek 15. září 2017 se na náměstí Míru v Týně nad Vltavou konalo Podzimní kompostobraní, které pořádala Kompostárna Jarošovice, Biologické centrum AV ČR a firma Rumpold Týn nad Vltavou.

Fotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad VltavouFotogalerie Podzimní kompostobraní v Týně nad Vltavou


Jak uchovat naši krajinu pro další generace

Doprovodnou akcí týnského Podzimního kompostobraní je billboardová kampaň Biologického centra AV "Jak uchovat naši krajinu pro další generace". Výstava je od dnešního dne k vidění na náměstí v Týně nad Vltavou a potrvá až do 15. září, tedy dne konání Podzimního kompostobraní.

 

Jak uchovat naši krajinu pro další generace 

Jak uchovat naši krajinu pro další generace


Podzimní kompostobraní

Stejně jako v minulých letech pořádá Kompostárna Jarošovice ve spolupráci s Biologickým centrem AV ČR a firmou Rumpold Podzimní kompostobraní. Letos zavítá krteček do našeho mateřského města- Týna nad Vltavou.

Přijďte nás v pátek 15. září 2017 navštívit na týnské náměstí a vemte s sebou i Vaše děti. Akce se koná od 9 do16 hodin.

 

Podzimní kompostobraní


Staňte se příznivci Kompostárny Jarošovice na Facebooku

Sledujte nás na Facebooku. Olajkujte naše stránky a staňte se příznivci Kompostárny Jarošovice. Nemusíte mít strach, nezahltíme Váš Facebook množstvím příspěvků. Budeme též rádi, pokud vyberete přátele, o kterých si myslíte, že by je naše stránka mohla zajímat a pozvete je do naší facebookové společnosti. Moc Vám děkujeme, Vaší pomoci si vážíme.

 

Staňte se příznivci Kompostárny Jarošovice na Facebooku

 

 


Katalog "Bioodpad patří k nám !"

Nechali jsme dotisknout katalog Kompostárny Jarošovice " Bioodpad patří k nám !". Na jeho stránkách se můžete seznámit s historií firmy, programem a službami, které poskytujeme. Jeho součástí jsou i všechny důležité kontakty na vedení i zaměstnance kompostárny. Můžete si o něj napsat, nebo si ho stáhnout. Katalog "Bioodpad patří k nám !"

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
katalog-finale.pdf 1863.7 Kb

Nabídkový leták s ceníkem

Aktualizovaný nabídkový leták s ceníkem si můžete stáhnout, případně si o něj napsat. Rádi Vám ho zašleme.

 

Nabídkový leták s ceníkem

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
letak-finale.pdf 1717 Kb

Představujeme Vám naši kompostárnu

 

Dovolujeme si Vám představit naši kompostárnu na videu, které pro nás natočila společnost Aerophoto.cz


Studenti ČZU na Kompostárně Jarošovice

 

 

Výklad na exkurzi je třeba přizpůsobit návštěvníkům. Studenti ČZU Praha vyžadují již naprosto odborný a profesionální přístup. Toho se jim dnes u nás dostalo. Po areálu kompostárny je provedl Ing. Miroslav Herout, Ph. D.

 

Studenti ČZU na Kompostárně JarošoviceStudenti ČZU na Kompostárně Jarošovice


Exkurze na kompostárně

 

Červen je pro řadu škol časem pro školní výlety a exkurze. Některé z nich zavítají i na naši kompostárnu. Po několika středních školách nás navštívila i základní škola z Horní Plané. Žáci se na vlastní oči mohli seznámit se zpracováním odpadu organického původu,výrobou kompostu a substrátů. Děti zaujala i likvidace gastroodpadů, poté navštívily přidruženou bioplynovou stanici. Po celém areálu je provedl a vše velmi poutavě vysvětlil Mgr. Jakub Šmíd.


Mezinárodní konference Biologicky rozložitelné odpady

Ve dnech 21-23. Září se v Námešti nad Oslavou konal 12.ročník mezinárodní konference : Biologicky rozložitelné odpady. Kde mimo jiné přednášel ředitel Kompostárny Jarošovice Ing. Miroslav Herout, Ph.D


Zde Vám přinášíme reportáž z naší poslední naučné akce ze Strakonic.

 

 


Kompostobraní Strakonice

Přijďte se 20.9.2016 podívat na kompostobraní do Strakonic, kde od 9 do 16 hodin se můžete dozvědět více o výhodách ochrany půdy, kompostování a využití biologických odpadů.

Kompostobraní Strakonice


Facebook

Sledujte nás na Facebooku a neuteče Vám žádná novinka, cenová akce ani fotka.


POMOC OBCÍM v odpadovém hospodářství

Městský úřad Týn nad Vltavou (odbor životního prostředí) pořádá ve spolupráci s obalovou společností EKO-KOM a.s. odbornou poradu pro zástupce obcí.

Porada bude zaměřena na problematiku odpadového hospodářství obcí. Občerstvení pro účastníky je zajištěno.

Setkání proběhne ve čtvrtek 23.6. 2016 od 8:30 do cca 12:00 

Biologické odpady jsou stále více aktuální a každá praktická informace je krokem napřed. Mnoho obcí tak může díky novým zkušenostem z praxe o (ne)výhodnosti různých trendů v oblasti likvidace BRKO ušetřit opravdu nemalé peníze.

Program:

  1. Zahájení
  2. ohlašování odpadů + aktuální legislativní změny
  3. EKO-KOM - systém zpětného odběru kalů (Ing. Lenka Pravdová a Bc. Marek Sýkora)
  4. KOMPOSTÁRNA JAROŠOVICE s.r.o. - ekonomické nakládání s biologickými odpady (Ing. Miroslav Herout, Ph.D.)
  5. ČIŽP - OI České Budějovice - zkušenosti a problémy v odpadovém hospodářství obcí (Ing. Martin Kocábek)
  6. Diskuze, závěr

Pozvánka ke stažení zde.


Den země Tábor

Den Země v Táboře nabídl zábavný program pro děti a připomněl výhody kompostování.

CZ BIOM - České sdružení pro biomasu se ve čtvrtek 21. 4. 2016 připojilo k programu pro veřejnost a oživilo náměstí T. G. Masaryka v Táboře. Akce proběhla v souvislosti s oslavami Dne Země pod hlavičkou města Tábor za účasti dalších institucí, např. Biologického centra AV ČR, firmy Rumpold Tábor, Kompostárny Jarošovice,  sdružení PRO-ODPAD nebo Zemědělské školy v Táboře.

 

      Den země Tábor

Den země Tábor         Den země Tábor

Den země Tábor   Den země Tábor

 


Průmyslový kompost FARMÁŘ

Kompost FARMÁŘ je vhodný zejména pro zemědělce, kteří chtějí zodpovědně a šetrně hospodařit na svých pozemcích. Hojně se využívá při hnojení travních porostů v parcích, výsadbě květin a okrasných stromků.
Kvalitou a množstvím živin je méně hodnotný nežli kompost ZAHRADNÍK, nicméně jeho cena je také výrazně nižší. Proto se vyplatí pro velkoplošné hospodářské využití, kde se nedbá příliš na estetiku kompostu (např. může obsahovat kousky štěpky, kůry aj.). Více zde..


Průmyslový kompost ZAHRADNÍK

Zahradnický kompost je kvalitní organické hnojivo vyrobené intenzivními kompostovacími technologiemi. Díky nejmodernějším metodám a vhodným mícháním různorodých organických surovin se vytváří v areálu naší Kompostárny Jarošovice kompost ZAHRADNÍK, který se stává plnohodnotným hnojivem do každé zahrádky! Více zde..Průmyslový kompost ZAHRADNÍK


Technika pro zpracování biomasy z údržby veřejné zeleně

Biomasa z veřejné zeleně je důležitým bodem každé obce. Na jednu stranu rozkvetlé záhony, stromoví v parcích a travnaté plochy přináší mnoho kladných stránek. Např. stín v parných měsících, rozmanitost ptáků i hmyzu, nižší prašnost a hlučnost, vyšší vlhkost apod. Na druhou stranu při údržbě těchto ploch vzniká velké množství biomasy, se kterou je nutné dále nakládat tak, aby byla údržba a likvidace co možná nejlevnější a zároveň v souladu s platnou legislativou České republiky. Více zde..

Technika pro zpracování biomasy z údržby veřejné zeleně


DU Grizzly 320 - Jeden z největších překopávačů v ČR!...

... je úspěšně používán v areálu naší Kompostárny Jarošovice! Tento masivní překopávač patří mezi špičku ve svém oboru. DU 320 Grizzly od uznávané německé firmy Doppstadt váží více než 5500 kg a jeho cena se pohybuje okolo lehce pod 4 mil. Kč! Tento překopávač je tažený a poháněný traktorem, v našem případě traktorem značky Fendt.

DU Grizzly 320 - Jeden z největších překopávačů v ČR!...

Díky tomuto překopávači se výrazně urychlila překopávka zakládky a výroba kompostu. Nejdůležitější efekt je však maximální provzdušnění biomasy, které  výrazně urychluje a zefektivňuje zrání kompostu. Výrobený kompost je tedy u nás kvalitnější a živinově bohatější nežli na jiných kompostárnách bez výkoných překopávačů.

DU Grizzly 320 - Jeden z největších překopávačů v ČR!...

Zemědělec, farmář, zahradník či rodina - všichni ocení náš "medvědí" kompost od Grizzlyho! :-)


Odpadářský servis

NOVINKA pro obce a města

Nabízíme odborné konzultace k současné novele zákona o odpadech, která stanovuje obcím nové povinnosti při nakládání s odpady. Zákon o odpadech 185/2001 Sb., respektive jeho novela č. 229/2014 přinesla několik významných změn, které se dotýkají právě i obcí. 
Naše poradenství je zaměřeno zejména na výklad zákonů a novelizací týkající se odpadů a nakládání s nimi (likvidace, evidence, nahlašování,…). Součástí je i navržení možností řešení a nastínění případné spolupráce s využitím služeb naší Kompostárny Jarošovice, s.r.o.
Mnoho obcí již s námi úspěšně likviduje svůj bioodpadu - přidejte se i vy!

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, těšíme se na možnou spolupráci.

Miroslav Herout (vedoucí)

tel: +420 777 775 159


Den otevřených dveří "IN LEJNO ACTION 2014"

V pátek 7. 11. 2014 od 13 hodin probíhal na nové kompostárně a bioplynové stanici v Jarošovicích den otevřených dveří u příležitosti slavnostního otevření nové kompostovací plochy, tato akce nesla název:"IN LEJNO ACTION 2014“.

Na dni otevřených dveří byl připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Celé odpoledne zpříjemňovala hudební kapela a nechybělo ani občerstvení. Připraveno bylo spoustu zajímavých atrakcí, ukázek a soutěží, například ukázka BMX, freestyle, pouštění draků, šlapací káry a mnoho dalšího.

Děkujeme Vám za projevenou přízeň a účast na našem dni otevřených dveří a doufáme, že to bylo pro Vás příjemně strávené odpoledne.

Den otevřených dveří "IN LEJNO ACTION 2014" Den otevřených dveří "IN LEJNO ACTION 2014"Den otevřených dveří "IN LEJNO ACTION 2014"Den otevřených dveří "IN LEJNO ACTION 2014"

 

 

 

Více fotografií naleznete ve fotogalerii

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
pozvanka-in-lejno-action.pdf Pozvánka IN LEJNO ACTION 2014 511.8 Kb

Otevření nové kompostovací plochy a bioplynové stanice Jarošovice

Dne 7. 11. 2014 proběhlo v areálu Kompostárny Jarošovice slavnostní otevření nové kompostovací plochy a bioplynové stanice. V rámci otevření se konal odborný seminář "Kompostování jako součást diverzifikace", který byl zaměřen na kompostování, bioplyn v zemědělství a v odpadovém hospodářství a diverzifikaci zemědělské výroby.

Tímto bychom Vám rádi poděkovali za Vaši účast na semináři a těšíme se na další setkání.

 

Otevření nové kompostovací plochy a bioplynové stanice Jarošovice Otevření nové kompostovací plochy a bioplynové stanice Jarošovice Otevření nové kompostovací plochy a bioplynové stanice Jarošovice

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

 

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
pozvanka-seminar-7.11.2014-kazv.pdf 162.4 Kb

Seminář decentralizované kompostování

 

Cílem semináře je představit účastníkům (zástupci obcí, zemědělci) koncept decentralizovaného kompostování a všechny jeho aspekty
(provoz zařízení, legislativa, základní agrotechnika, ekonomika) a podpořit využití kompostu v rámci pěstitelských systémů s cílem ochrany
erozně hrožených půd. Součástí seminářů budou i správné praktické příklady technik a technologií kompostování a využití kompostu.
Seminář pořádá ZERA – Zemědělská a ekologická regionální agentura, o.s.,
Odpolední program provoz Kompostárny Jarošovice – představení dobrých praxí a zkušeností se zavedením kompostování a využití kompostu v regionu zemědělského podniku
 
NA SEMINÁŘ JE NUTNÉ SE PŘIHLÁSIT POMOCÍ PŘIHLAŠOVÁCÍHO FORMULÁŘE, KTERÝ NAJDETE NA NAŠICH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH
www.zeraagency.eu